Szkolne Koło Wolontariatu

Szkolny Wolontariat jest kołem zainteresowań działającym na rzecz innych. Naszym celem jest niesienie pomocy zgodnie z ideą, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia.

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, inicjatywy, niesienie pomocy. Razem możemy więcej. Szkolne Koło Wolontariatu działa w szkole, środowisku lokalnym, jak również uczestniczy w różnych akcjach humanitarnych i charytatywnych.

Mamy za sobą kilkanaście przeprowadzonych akcji, m.in.:

- zbiórkę „Góry Grosza”,

- zbiórkę rzeczy dla potrzebujących „Szlachetna Paczka”,

- zbiórkę karmy „Gwiazdka dla zwierzaka”.

Na tym jednak nie koniec!

Uruchomione zostało „Pogotowie naukowe”, w ramach którego starsi uczniowie pomagają w nauce młodszym. Lekcje koleżeńskie odbywają się w każdy poniedziałek i w każdą środę przed zajęciami o godz. 7:30.

Wolontariat skupia się także na pomocy dzieciom przebywającym na  świetlicy szkolnej. Obejmuje on odrabianie zadań domowych oraz zabawę z młodszymi uczniami.

Planujemy zorganizowanie spotkania z osobami pracującymi w ośrodkach świadczących pomoc innym, aby jeszcze bardziej zrozumieć sytuację, w której znaleźli się potrzebujący. Włączyliśmy się w akcję "XXII Wiosenne Pola Nadziei" - w naszej szkole odbędzie się kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza, zorganizowany zostanie tzw. żonkilowy dzień,  w którym uczniowie, ubrani na żółto, bedą promować idee opieki hospicyjnej oraz dać wyraz solidarności z nieuleczalnie chorymi. 

Pragniemy kontynuować tradycję naszej szkoły, która polega na organizacji przedstawień (np. jasełek) dla ludzi starszych mieszkających w Dzielnicy XIII. Chcemy, aby mimo upływajacego czasu i samotności, którą odczuwają poczuli się ważni i potrzebni.

Nie boimy się niepełnosprawności! Nasi koledzy ze szkół integracyjnych także czekają na spotkanie z nami – krótkim spektaklem, rozmową, a nawet uśmiechem sprawimy, że poczują się wyjątkowi.

Pracy jest mnóstwo!

W wolontariuszach cenimy optymizm, chęć do działania, umiejętność wygospodarowania wolnej chwili, odwagę, empatię i odpowiedzialność – żadnej z tych cech nie brakuje uczniom naszej szkoły :-)

Szkolne Koło Wolontariatu SP 29 stwarza każdemu młodemu człowiekowi szansę na rozwój własnej osobowości. Pozwala na rozwijanie posiadanych umiejętności. Przyczynia się do odkrywania nowych talentów, nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni, uczy też pracy. Buduje poczucie sensu z faktu pomagania innym i uzyskanie poczucia satysfakcji. Przede wszystkim przyczynia się do ciekawego i twórczego spędzenia wolnego czasu przez młodych ludzi.

Graliśmy z Orkiestrą WOŚP

W tym roku uczniowie naszej Szkoły włączyli się do kwestowania na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Był to już 28 finał WOŚP, który tym razem grał dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Spośród członków Szkolnego Koła Wolontariatu zdecydowało się wziąć...

Stacjonarna puszka WOŚP w naszej szkole

 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12.01.2020 roku – to już pewna data Tego dnia w całej Polsce, ale także w sztabach za granicą, odbędzie się  zbiórka pieniędzy na „zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej...

Udział w PZU Cracovia Półmaraton

Uczniowie podczas akcji zdobyli nowe doświadczenia oraz poznali innych wolontariuszy. Ich zadaniem było przygotować stanowisko z wodą i podawać kubeczki uczestnikom półmaratonu.

NA GÓRĘ