Szkolny Klub Recenzentów

Artykuły

Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

2018-05-15

Książka „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” rozpoczyna się tak: Nela rozpoczyna swoją przygodę szukając ocelotów w deszczowym lesie. Niestety na początku żadnego nie widziała, a chwilę potem zobaczyła przed sobą maleńkiego zwierzaczka. Dowiedziała  się, że może nadać mu imię! To nie koniec przygody na Kostaryce. Nela wyruszyła także na poszukiwanie kolorowych żab. Dziewczynka odwiedza też Peru, gdzie szuka lam i spotyka ją jeszcze jedna przygoda, ale o niej dowiecie się w książce… Nela poleciała też na Dominikanę, gdzie nurkowała w morskim świecie. Ciekawie było, kiedy zobaczyła płaszczkę. Miała też przygodę we wraku. Wyruszyła także do Boliwii, gdzie jechała najgroźniejszą drogą świata. Podróży jest jeszcze kilka, ale o nich dowiecie się sami…

Gorąco polecam!!!                                                            Helena Idziak kl. 3 a

Czytaj więcej o: Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany

8 + 2 i ciężarówka

2018-05-15

Ostatnio przeczytałam książkę Anne – Cath. Vestly  „8 +2 i ciężarówka”. Opowiada ona o ciekawej rodzinie, która składa się z: babci, rodziców i ośmiorga dzieci. Wszyscy poznają nowych ludzi. Nigdy się nie nudzą. Mają ciężarówkę w kolorze zielonym. Najbardziej podobało mi się, że imiona wszystkich dzieci zaczynają się na literkę „M”. Polecam wszystkim tę książkę.

                                                                                                                                       Maja Skupniewicz kl. 3 a

Czytaj więcej o: 8 + 2 i ciężarówka

Nela i skarby Karaibów

2018-04-11

Książka „Nela i skarby Karaibów” bardzo mi się podobała. Jest tam opisanych wiele ciekawych wydarzeń. Najbardziej zainteresowało mnie, jak Nela nurkowała w morzu i znalazła tuż obok siebie rozgwiazdę. Kiedy opowiadała  o wrakach, które zatonęły i kiedy z bliska widziała różową gorgonię, czyli morski koralowiec. Ciekawym dodatkiem jest mapa na końcu książki. Wszystkim, którzy lubią podróże, mogę polecić tę książkę.

                                                                             Maja Skupniewicz kl. 3 a

Czytaj więcej o: Nela i skarby Karaibów

„Baśniobór” Brandon Mull

2018-04-11

Mnóstwo fantastycznej akcji, ciekawych przygód i walki ze złem! Chciałbyś się dowiedzieć, jakie są SMOKI? Chciałbyś poznać WRÓŻKI? Sięgnij po  „ Baśnibór” i czytaj do końca, a magiczne rodzeństwo, czyli „wróżkokrewna”, pełna jasnych mocy, Kendra oraz Seth, jej pełen mocy, by kontrolować cienie, brat przeprowadzą Cię poprzez niewiarygodny, niebezpieczny i intrygujący świat!

Gorąco polecam!!!

Zosia Kilińska kl. 6 a

Czytaj więcej o: „Baśniobór” Brandon Mull

Asiunia

2018-04-11

Przeczytałam książkę Joanny Papuzińskiej pod tytułem „Asiunia”. Podobała mi się dlatego, że opisywała czasy wojny. Ta książka pokazuje dzieciom, jak smutno było w tych czasach. Asiunia na początku miała bardzo spokojne życie, ale nagle wszystko się zmieniło… Ciągle zmieniała dom, najpierw trafiła do trzech pań, a potem do cioci Oli. A na koniec… Ale o tym przeczytacie już sami. Gorąco polecam!!!

Helena Idziak kl. 3 a

Czytaj więcej o: Asiunia

Harry Potter i Książę Półkrwi

2018-01-24

“Harry Potter i Książę Półkrwi” to, według mnie, najlepsza książka z cyklu o Harrym Potterze.

W tej części Harry musi sobie radzić z rosnącym niebezpieczeństwem, które pod koniec powieści, osiąga najwyższy, możliwy poziom. Opowieść jest pełna dramatycznych zwrotów akcji; po raz kolejny Voldemort brutalnie odbiera Potterowi osoby, bez których nie wyobrażał sobie życia.

               

Czytaj więcej o: Harry Potter i Książę Półkrwi

Kalendarium

Czwartek, 2018-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Statystyki

  • Odwiedziny: 1302592
  • Do końca roku: 18 dni
  • Do wakacji: 190 dni