Śladami Jana Matejki - wycieczka uczniów kl. 7 do Wiśnicza

Dnia 6 czerwca 2018 roku uczniowie klas 7 pojechali na wycieczkę do Wiśnicza. Z Krakowa wyjechaliśmy około godziny 7.40 a na miejscu byliśmy godzinę później. Na początku zwiedziliśmy zamek, po czym poszliśmy do pomieszczenia, w którym  zakładaliśmy specjalne okulary dzięki czemu zwiedzaliśmy wirtualny zamek z widoku nietoperza. Więcej...

Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy i każda poszła do innego muzeum - Ziemi Wiśnickiej i Jana Matejki. W muzeum Ziemi Wiśnickiej oglądaliśmy różne rzeczy pochodzące z Wiśnicza i okolic. W drugim muzeum zwiedzaliśmy domek w którym Jan Matejko spędzał lato i wczesną jesień. W muzeum było bardzo wiele ciekawycb przedmiotów i obrazów Matejki. Najbardziej podobało mi się wirtualne zwiedzanie zamku. Do Krakowa wróciliśmy około godziny 13.30.

Katarzyna Maźnica, klasa 7b

Sobota, 2018-10-20