Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Rekolekcje wielkopostne kl. 4-6

Dnia 17 marca wyjechaliśmy na rekolekcje do Tyńca. Na miejscu spotkaliśmy się z jednym z ojców. Opowiadał nam o losach klasztoru i o miejscach w jego wnętrzu. Na koniec zwiedzania ojciec pokazał nam kościół i opowiedział nam o zabytkach w jego wnętrzu. Więcej ....            Zdjęcia1     Zdjęcia2

Następnie mieliśmy 30 minutową przerwę i mogliśmy iść kupić sobie coś do jedzenia. Po przerwie uczestniczyliśmy we Mszy św. Na koniec zrobiliśmy sobie kilka zdjęć na tle klasztoru i pojechaliśmy do szkoły. Ten dzień był bardzo udany.

Robert Mikuliński, 6b

Dnia 17 marca bieżącego roku klasy IV-VI naszej szkoły uczestniczyły w rekolekcjach, które odbyły się w opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Klasztor położony jest na niewielkiej górce nad Wisłą. Przywitał nas jeden z mnichów mieszkających w klasztorze i zaprosił uczniów i opiekunów do środka. Oprowadził nas po opactwie mówiąc również o historii tego miejsca.
Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: kiedy jedna miała czas na modlitwę indywidualną i spowiedź, druga miała chwilę wolnego. A potem była zmiana. Wysłuchaliśmy ciekawego kazania. Najbardziej zapamiętałam wnętrze kościoła i piękny ołtarz.
Byłam tu pierwszy raz, ale myślę, że z pewnością tu przyjadę jeszcze nie jeden raz.

Magda Wójtowicz VIb

Dnia 17.03 uczniowie klas 4-6 wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych, które odbyły się w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu.Mielimy możliwość zwiedzania klasztoru, posłuchania historii tego miejsca. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, chętni mogli przystąpić do spowiedzi.
Czas spędzony w tym miejscu był bardzo udany.

Igor Wróblewski, 6b

We wtorek 21.02.2017 roku nasza klasa była na wycieczce w Muzeum Lotnictwa Polskiego.Warsztaty dotyczyły w szczególności samolotów z I Wojny Światowej. Na początku byliśmy w sali w głównym budynku i oglądaliśmy urządzenia i samoloty z początków lotnictwa na świecie. Następnie zwiedzaliśmy hangary na zewnątrz. W jednym z nich zobaczyliśmy krótki 15 minutowy film o początku I Wojny Światowej i zastosowanych w niej samolotach. Po długim zwiedzaniu wróciliśmy do szkoły.Ta wycieczka bardzo mi się podobała.

Gabriela Wolsza 6b