Wycieczka uczniów klas 6 do Chorzowa

Dnia 5.10.2016 wraz z klasą 6A pojechaliśmy na całodniową wycieczkę do Chorzowa. Pomimo deszczowej pogody czas spędzony w Chorzowie był ciekawy. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, gdzie zobaczyliśmy zabytkowe wozy strażackie i inne interesujące eksponaty. Następnie udaliśmy się do Śląskiego Planetarium i tam podziwialiśmy teleskopy i gwiazdy, a także uczestniczyliśmy w lekcji na temat meteorologii. Dzień według mnie był bardzo udany.
Igor Wróblewski, 6b

W dniu 5 października pojechaliśmy wspólnie z klasą VIa do Chorzowa. Pogoda nie była najlepsza na wycieczkę, ponieważ było bardzo zimno i padał deszcz, ale nikt nie miał ochoty rezygnować. O 7:50 wsiedliśmy do autobusu i pojechaliśmy. Godzinę później byliśmy w Olkuszu, w Muzeum Pożarnictwa.
Przed południem dotarliśmy do Chorzowa. Niestety pogoda uniemożliwiła nam obserwację nieba przez największy w Polsce reflaktor. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób prognozowana jest pogoda. Duże wrażenie zrobiło na mnie "sztuczne niebo". Powróciliśmy do Krakowa po godzinie 17-tej.

Magdalena Wójtowicz VIB

Dnia 5.10.2016 roku klasy szóste z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę. Na początku pojechaliśmy do Olkusza po to żeby zobaczyć muzeum strażackie. Gdy skończyliśmy zwiedzać pojechaliśmy na właściwe miejsce. Najpierw poszliśmy zobaczyć lunetę. Następnie poszliśmy do centrum pogodowego, ale nie mogliśmy być długo w ogródku meteorologicznym bo padał deszcz. Następnie odbył się pokaz w planetarium który trwał 45 minut. Potem jeszcze coś mieliśmy zobaczyć, ale zaczął bardzo padać deszcz i musieliśmy wracać do Krakowa. Ta wycieczka bardzo mi się podobała.

Gabriela Wolsza 6b

Dnia 5 października 2016 roku uczniowie klas 6 a i b pojechali na wycieczke do Chorzowa. Spod szkoły wyjechaliśmy o 7:45.  Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej. W muzeum widzieliśmy między innymi: wozy strażackie, dawne stroje strażaków, sprzęt i sztandary. Po wyjściu z muzeum pojechaliśmy do Chorzowa a tam poszliśmy do IMGW ( Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej). Tam pan nam tłumaczył między innymi legendę mapy pogodowej. Potem poszliśmy do stacji pomiaru temperatury. Ten dzień nie był zbyt ładny. Było zimno i padal deszcz. Najwyższą temperatura w tym dniu bylo 4.8℃, a najniższą 3.2℃. Na końcu poszliśmy do planetarium, w którym byl największy teleskop w Polsce. Do szkoly wróciliśmy o 17:00. Najbardziej podobalo mi sie w Instytucie Meteorologi i Gospodarki Wodnej.

Kasia Maźnica, klasa 6b