Konkurs "Mądra głowa, sprawne ręce"

Gratulujemy naszym uczniom zajęcia 3 miejsca w Dzielnicowym Konkursie  "Mądra głowa, sprawne ręce". Więcej informacji...

Dnia 26 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się konkurs dzielnicowy pt: " Mądra głowa, sprawne ręce". Udział w konkursie brali uczniowie klas V z naszej dzielnicy. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie uzdolnień matematyczno-przyrodniczych uczniów, doskonalenie umiejętności logicznego i kreatywnego myślenia, współpracy w grupie, kształtowanie zamiłowania do sztuki origami jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.
Konkurs składał się z trzech zadań:
Zadanie 1- "Podwodny świat"- praca wykonana techniką origami.
Zadanie 2- Quiz matematyczna na platformie Quizizz.
Zadanie 3- Konkurs przyrodniczy 1 z 10.
Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny trzyosobowe w składzie: Aleksandra Chorągwicka, Zuzanna Motłoch, Dagmara Porębska, Mikołaj Cholewa, Jan Mleczki, Jan Wierzbanowski.
Drużyna chłopców wywalczyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Należy dodać, że nasi uczniowie w zadaniu 2 byli nie do pokonania i zajęli pierwsze miejsce.