Warsztaty plastyczne

W dniu 8.09.2017 uzdolnieni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych w przepięknych, secesyjnych wnętrzach kawiarni "Pojnarówka" https://web.facebook.com/pojnarowka.kawiarnia/. Warsztaty zostały zorganizowane w celu przybliżenia dzieciom twórczości Stanisława Wyspiańskiego,

którego dramat "Wesela" mieliśmy okazję czytać w Polsce w związku z  akcją kulturalną "Narodowego Czytania". Kawiarnia usytuowana jest na terenie Uniwersytetu Rolniczego w zabytkowej szklarni.  Na miejscu dzieci zapoznały się ze sztuką okresu secesji i inspirując się rysunkami Wyspiańskiego stworzyły pastelami prace z wykorzystaniem motywów roślinnych. To nie koniec -zostaliśmy zaproszeni do zorganizowania wystawy powstałych prac. Dziękujemy i cieszymy sie, że znów będziemy mogli odwiedzić gościnne progi kawiarni "Pojnarówka"