Warsztaty "Zielony kontener"

Uczniowie klas IV - VI  w dniu 17 września uczesniczyli w bardzo ciekawych warsztatach prowadzonych przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko Białej.

Zdjęcia z warsztatów kl.IV b kl. Va, kl. V b

W dniu 17 września  2015 roku  moja klasa 5 b wzięła udział w warsztatach "ZIELONY KONTENER". Dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy sami wpłynąć na ograniczenie ilości śmieci, oglądnęliśmy film o zaśmiecaniu środowiska oraz graliśmy w gry, które miały nam przybliżyć temat recyklingu. Mi najbardziej utkwiło w pamięci hasło "kochasz dzieci nie pal śmieci".

Wiktoria Prusak, klasa V b

Dnia 17 września byliśmy na warsztatach "Zielony kontener". W specjalnie przygotowanym  kontenerze oglądaliśmy prezentację multimedialną o problematyce odpadów opakowaniowych. Braliśmy udział w praktycznych warsztatach o tym jak segregować odpady. Graliśmy w przestrzenne gry planszowe, gdzie sami byliśmy pionkami w zabawie z ekologicznym przesłaniem. Warsztaty uważam za bardzo przydatne

Kamil Król, klasa V b

W czwartek 17 września poszliśmy na warsztaty "Zielony kontener". Około 8:30 wyszliśmy ze szkoły i poszliśmy w kierunku Placu Wolnica na Kazimierzu. Gdy doszliśmy na miejsce zrobiliśmy sobie zdjęcie klasowe i czekaliśmy około 10 minut na rozpoczęcie warsztatów. Na początku  podeszliśmy do sześciokąta i pani mówiła nam o zasadzie 3R, czyli zasadzie reduce, reuse, recycle. Mówiła nam też, że bardziej opłaca się kupować jedną 5 litrową wodę i jedną pół litrową żeby nalewać do tej mniejszej wody gdy gdzieś wychodzimy i żeby ograniczać pakowanie produktów spożywczych do reklamówek jednorazowych. Następnie poszliśmy do kontenera na 10 minutowy film na temat palenia śmieci. Potem poszliśmy zagrać w memory. Gra ta była związana z oszczędzaniem prądu, wody itd. Gdy odkryliśmy parę mówiliśmy na jej temat. Dowiedzieliśmy się np., że w Polsce ludzie wykorzystują około 100 litrów wody żeby zrobić sobie kąpiel w wannie, a w Indiach rodzina ma 30 litrów na cały dzień. Kolejnym etapem warsztatów była gra planszowa w której musieliśmy odpowiadać na różne pytania związane z recyklingiem. Do szkoły wróciliśmy około godziny 11:00.

Kasia Maźnica 5b

Dnia 17.09.2015 (czwartek) poszliśmy na warsztaty "Zielony kontener" .Na początku pani powiedziała nam o zasadzie 3R (reduce, reuse, recycle). Następnie poszliśmy do kontenera oglądać film o segregacji. Potem graliśmy w ekologiczne memory a następnie w dużą grę planszową. Na tych warsztatach bardzo mi się podobało.

Gabriela Wolsza, kl. 5B