Akcja wolontariatu "Ciastka kupujesz - szczepionki fundujesz"

W miniony wtorek, 19 marca 2019 roku tuż po lekcjach, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu stali się cukiernikami. Punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczęli pieczenie pysznych, bananowych i czekoladowych, muffinek oraz równie pysznych, kruchych, ciasteczek orzechowych. Swój wolny czas poświęcili po to, aby kolejnego dnia, sprzedając słodkości, zebrać pieniądze na szczytny cel…

Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie udowadniali, że mają wielkie serca. Tym razem zdecydowali się pomóc Stowarzyszeniu UNICEF w zbiórce pieniędzy na szczepionki przeciwtężcowe dla dzieci w Somalii. Koszt jednej z nich to ok. 140 złotych. Mimo wesołej atmosfery panującej podczas przygotowywania produktów i pieczenia, nikt nie zapomniał o celu nadrzędnym: pomocy małym, nowonarodzonym dzieciom oraz ich mamom.

Kolejnego dnia, 20 marca, na terenie Szkoły Podstawowej Nr 29 oraz Gimnazjum Nr 34 odbyła się sprzedaż słodkości. Udało nam się zebrać 683, 61 zł – a zatem ufundowaliśmy 5 szczepionek! Być może to niewiele, ale członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu mają poczucie dobrze spełnionej misji.

Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali naszych wypieków