Udział w warsztatach "CelujeMy"

W piątek 26 lutego uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych uczestniczyli w warsztatach pt „CelujeMy – czyli jak walczyć o spełnienie swoich marzeń, gdy wszystkim wokół się nie chce” prowadzonych przez piątkę uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie im B. Nowodworskiego w ramach projektu społecznego Targetter. Celem zajęć jest walka z postawą obojętności wobec swoich marzeń i aspiracji wśród młodych ludzi. Starsi koledzy rozmawiali z naszą młodzieżą o tym, dlaczego warto walczyć o marzenia. Dzielili się własnymi doświadczeniami w tym zakresie, motywowali do podejmowania wysiłku i wyzwań. Przedstawili uczestnikom niezwykle pomocną metodę S.M.A.R.T, czyli najlepszego przyjaciela przy prawidłowym wyznaczaniu celów. Zachęcili do praktycznych ćwiczeń, których wyniki zostały później omówione, z udzieleniem konkretnych wskazówek. Podczas warsztatów przeprowadzonych w luźniejszej atmosferze niż konwencjonalna lekcja, uczniowie z naszej szkoły zyskali również większą motywację, by dalej realizować swoje cele, poznając konkretne przykłady z życia licealistów, którzy nie ukrywali, że im też nie wszystko się udaje.