PRAWO – RATOWNICTWO - BEZPIECZEŃSTWO

Dnia 29 października 2019 roku odbył się półfinał konkursu organizowanego przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Lech kl.8a, Natalia Kupiec kl.8b oraz Emilia Witkowska kl.8b. Uczennice rozwiązywały test wiedzy z zakresu ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego, ruchu drogowego, ustawy o strażach gminnych i prawa konstytucyjnego. Osiągnęły najlepszy wynik i zakwalifikowały się do finału konkursu. Więcej informacji...

Następnie, przygotowywały się do finału powtarzając wiadomości po kierunkiem pracownika Straży Miejskiej oraz uczestniczyły w szkoleniu, które zostało zorganizowane w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Krakowie.

Finał konkursu miał formę gry terenowej i odbył się dnia 12 listopada 2019 roku na terenie Tauron Areny Kraków i w Parku Lotników. W trakcie gry został sprawdzony zasób wiedzy i umiejętności związanych z tematyką konkursu. Organizatorzy wysoko ocenili wiedzę i umiejętności wszystkich uczestników. Naszej reprezentacji należą się wyrazy uznania za determinację i wytrwałość podczas finałowych zmaganiach.

fot. i sporządzenie notatki: Beata Kotulska